Snubní prsteny RETOFY 

KONTAKTY

Jaroslav Hřebřina - Hodinářství
Seifertova 4/7
418 01 Bílina
tel: +420 603 851 118
napište nám

ANKETA

Jak se vám tyto stránky líbí?

velmi líbí 48% líbí 48% nelíbí 2% vůbec 1%

Jak správně zacházet se šperky


Při neopatrném zacházení se může šperk poškodit. Je třeba jej udržovat, čistit a životnost šperků prodloužíte také tím, že je budete odkládat nejlépe do šperkovnic. Je vhodné šperky odkládat při práci s různými čistícími prostředky nebo při kontaktu s chemikáliemi. Rovněž působením některých parfémů, kosmetických přípravků, mořské vody či chlóru může dojít k poškození povrchové úpravy šperku!

U některých osob s velmi agresivním potem, u osob nemocných nebo osob, které používají léky, může dojít k narušení a změně vzhledu povrchu šperku. Odkládejte šperky  při sportu, při domácích úklidech, v zaměstnání při kontaktu s velmi tvrdými nebo ostrými předměty, zabrání se tak deformaci a poškrábání povrchu šperku, a to především u prstenů a náramků.
Je také důležité šperky odkládat před spaním, zvláště u některých typů řetízků, náhrdelníků či visacích náušnic může dojít k poškození nalomením, uvolnění kamene či perly, k deformaci šperku nebo jeho částí. Šperky lze čistit pomocí speciálních roztoků nebo krémů k tomu určených.

V případě většího znečištění šperku nebo poškození vyžadující opravu svěřte tuto práci nám.


ZNAČKY » DANFIL DIAMONDS » CERTIFIKÁTY K DIAMANTŮM


CERTIFIKÁTY K DIAMANTŮM

Naše společnost nabízí tři možné úrovně certifikátů ke šperkům s diamanty. Tento certifikát potvrzuje kvalitu a původ šperku.

První je náš vlastní certifikát, který je dodáván hlavně k malým drahým kamenům. Certifikát je rozdělen na dvě části – popis šperku a popis kamene. U popisu šperku se uvádí jeho provedení, vzor, ryzost a váha. U popisu kamene se uvádí jeho brus, kvalita, barva a celková váha v karátech.

Druhý certifikát k našim šperkům s diamanty je poskytován soudním znalcem v oboru drahých kovů Pavlem Horákem. Tento certifikát pravosti je vlastně takový znalecký posudek. Na certifikátu jsou uvedeny tyto údaje – popis, tvar a brus, rozměry, váha, druh, typ, barva, průhlednost, identifikační znaky a celková odhadovaná maloobchodní cena. Zároveň k tomu dostanete ještě osvědčení o pravosti šperku a přírodního kamene v podobě malé kartičky, na které jsou údaje o šperku a kameni rozděleny. U popisu šperku je uvedena značka, provedení, vzor, ryzost a váha. U popisu kamene je uveden brus, kvalita, barva, počet kusů a celková váha v karátech.

Třetí certifikát je poskytován americkým gemologickým institutem G.I.A. Tento mezinárodní certifikát je poskytován ke drahým kamenům od 0,30 karátu a výše. Více o gemologickém institutu G.I.A. se dozvíte ZDE.