Snubní prsteny RETOFY 

KONTAKTY

Jaroslav Hřebřina - Hodinářství
Seifertova 4/7
418 01 Bílina
tel: +420 603 851 118
napište nám

ANKETA

Jak se vám tyto stránky líbí?

velmi líbí 49% líbí 49% nelíbí 1% vůbec 0%

Jak správně zacházet se šperky


Při neopatrném zacházení se může šperk poškodit. Je třeba jej udržovat, čistit a životnost šperků prodloužíte také tím, že je budete odkládat nejlépe do šperkovnic. Je vhodné šperky odkládat při práci s různými čistícími prostředky nebo při kontaktu s chemikáliemi. Rovněž působením některých parfémů, kosmetických přípravků, mořské vody či chlóru může dojít k poškození povrchové úpravy šperku!

U některých osob s velmi agresivním potem, u osob nemocných nebo osob, které používají léky, může dojít k narušení a změně vzhledu povrchu šperku. Odkládejte šperky  při sportu, při domácích úklidech, v zaměstnání při kontaktu s velmi tvrdými nebo ostrými předměty, zabrání se tak deformaci a poškrábání povrchu šperku, a to především u prstenů a náramků.
Je také důležité šperky odkládat před spaním, zvláště u některých typů řetízků, náhrdelníků či visacích náušnic může dojít k poškození nalomením, uvolnění kamene či perly, k deformaci šperku nebo jeho částí. Šperky lze čistit pomocí speciálních roztoků nebo krémů k tomu určených.

V případě většího znečištění šperku nebo poškození vyžadující opravu svěřte tuto práci nám.


ZNAČKY » DANFIL DIAMONDS » O MATERIÁLECH

Diamanty, které jsou použity jsou oceněny podle tzv. 4 C tříd. 
Každý pravý diamant má svůj certifikát, na němž jsou uvedeny právě tyto údaje:

 

  • VÁHA / CARAT
  • ČISTOTA / CLARITY
  • BARVA / COLOUR
  • BRUS / CUT

HMOTNOST (VÁHA) DIAMANTU
Hmotnost diamantu se uvádí v karátech (ct). 1 karát váží 0,2 g. Tabulka zde uvedená uvádí přepočet hmotnosti a velikost na milimetry (mm). „Fialově“ jsou vyznačeny hmotnosti diamantu, s kterými nejčastěji pracujeme v naší firmě.

ČISTOTA - KVALITA DIAMANTU
Čistota diamantu se vyznačuje mírou cizorodých látek a defektů jednotlivých diamantů. Přehledná tabulka Vám ukazuje různé úrovně kvality diamantu. „Fialově“ jsou vyznačeny typy úrovně kvality diamantů, které Vám nejčastěji nabízí Danfil Jewellery.BARVA DIAMANTU
Barva diamantů je různá. Diamanty se vyskytují snad ve všech možných barevných kombinacích. Tabulka pod textem představuje všechny možné typy barevných kombinací. Nejvyšší třídou je diamant „D“ – prvotřídně bílý +. Naše společnosti používá hlavně kameny od G až po H. 

BRUS DIAMANTU
Brus diamantu je umění a zároveň věda o tom, jak hrubý diamant zpracovat do podoby drahokamu. Brus diamantu určuje brilanci, lesk a třpyt kamene. V uvedené tabulce si můžete prohlédnout různé typy brusu. Naše firma využívá hlavně typy brusu Princes a Briliant.